« Ožujak 2020 »

Tableti

U školskoj godini 2019./2020. u sklopu reforme školstva „Škola za život“ učenici prvih, petih i sedmih razreda dobivaju tablete. Učenici u petim i sedmim razredima dobivaju tablete za osobnu upotrebu te ih nose doma, dok učenici prvih razreda, u omjeru jedan tablet na četiri učenika, koriste u školi.

Tablet je pomoćno nastavno sredstvo – alat za učenje, neće služiti samo za pisanje, već istraživanje, suradnju i dijeljenje informacija. Brojne mogućnosti tableta, kao i digitalne udžbenike, učenici će moći upoznati u školi ili kod kuće.

Tableti su u vlasništvu škole. Garancija (u trajanju od 24 mjeseca) i ostali uvjeti u vezi servisiranja opreme određuju se ugovorom o nabavi s dobavljačem. Jamstveni list možete pronaći u privitku.

Paket koji učenici dobivaju sadrži:

• Tablet i zaštitni etui
  • Punjač
  • USB tip C kabel
  • Iglu za otvaranje SIM utora
  • Upute za uporabu
  • Jamstveni list

Učenik se može prijaviti svojim elektroničkim identitetom oblika: ime.prezime@skole.hr na različite web aplikacije koje koriste AAI@EduHr sustav za prijavu (npr. MS Office 365, koji sadrži aplikacije Outlook, Word, PowerPoint i druge).

Učenik nema mogućnost instaliranja aplikacije s trgovine Google Play (Google Play Store) niti da postavi Google račun te da koristi Google usluge (Gmail, Google Disk, Duo, Google play filmovi i sl.)

Sve aplikacije potrebne u nastavi bit će instalirane pomoću ProMDM sustava kojom upravlja osoba zadužena za administriranje tableta.

Uz tablete će učenici dobiti i SIM kartice s 2,5 GB prometa, dok određenim domenama učenici mogu pristupiti neograničeno.

Popis internetskih domena koje učenici mogu koristi neograničeno:

• # CARNET - skole.hr, e-skole.hr, carnet.hr, loomen.carnet.hr, sve usluge koje se nalaze na domeni edu.hr
  • # Alfa d.d. - mozaweb.com, alfaportal.hr
  • # Element d.o.o. - element.hr, ele-udzbenik.hr, e-udzbenik.hr, elematika.hr
  • # Kršćanska sadašnjost - udzbenici.ks.hr
  • # Udžbenik.hr - udzbenik.hr
  • # Oxford - exp.ouponlinepractice.com
  • # Hueber - hueber.de
  • # Glas koncila - glas-koncila.hr
  • # Profil Klett d.o.o. - profil-klett.hr
  • # Alka script – mozaweb.com i mozabook.com
  • # Školska knjiga - e-sfera.hr

Dinamiku korištenja tableta definirat će svaki učitelj ovisno o planiranom nastavnom procesu kako bi učenici pomoću tableta ostvarili odgojno-obrazovne ishode.

Prilikom planiranja nastave, učitelj će uzeti u obzir opterećenja školskih torba i neće inzistirati istovremeno nošenje tableta i udžbenika.

Učenik treba:

• u školu dolazi s tabletom napunjene baterije kako bi ga mogao nesmetano koristiti na nastavi
  • voditi brigu o čuvanju tableta i ne ostavljati ga bez nadzora
  • odgovorno i svrsishodno koristi aplikacije na tabletu

Više informacija o tabletima možete pronaći u dokumentima koji se nalaze u privitku te na poveznici https://skolazazivot.hr/

Priloženi dokumenti:
8788_7-User-Manual-Final-20191122.pdf (1.30 MB)
FAQ_Skola_za_zivot_+.pdf (249.46 KB)
Jamstveni-list-tableti.pdf (3.76 MB)

objavio: Josip Đurđević   datum: 17. 2. 2020.

Popis udžbenika za 2018.-2019.:

Raspored pisanih zadaća

OŠ IGK SB

Škola za život - eksperimentalni program