« Ožujak 2020 »

Obavijest o planu rada za ponedjeljak, 16.3.2020.

Odlukom vlade RH od ponedjeljka, 16.3.2020. na dva tjedna se obustavlja nastava u svim osnovnim i srednjim školama.

Obavještavamo učenike, roditelje i učitelje,  kako će od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine, krenuti izvođenje nastave na daljinu.

Stožer civilne zaštite Brodsko-posavske županije svim organizatorima javnih okupljanja na području Brodsko-posavske županije, bilo koje vrste i bez obzira na broj sudionika, preporuča odgodu odnosno otkazivanje istih do daljnjega.

Stoga obavještavamo vanjske korisnike školskog prostora (školske dvorane) kako se do daljnjega odgađa korištenje istih.

Molimo sve učenike i roditelje da prate obavijesti putem javnih medija i školsku web stranicu: http://os-igkovacic-sb.skole.hr/.

Molimo sve učenike i učitelje škole  da provjere svoje korisničke podatke (AAI identitet kojim pristupate Carnet uslugama: web mail, e-dnevnik, loomen...), na sljedećoj  poveznici  https://provjera.skole.hr. Ukoliko imate problem sa pristupom molimo vas da se javite u tajništvo škole.

U nastavku slijede upute za isporuku obrazovnih sadržaja učenicima, te praćenje i potporu njihovu radu.

Isporuka obrazovnih sadržaja

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

1. razred OŠ 8 – 10 h

2. razred OŠ 10 – 12.30 h

3. razred OŠ 13 – 16 h

4. razred OŠ 16 – 19 h

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola i učenike srednjih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale. Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom mogu organizirati nastavu u 5., odnosno 6. satu u danu.

Dodatno, Sportska televizija emitirat će nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a i mrežnim stranicama škola.

Praćenje i potpora

Razrednici bi trebali svaki radni dan u “virtualnim razredima” od 5. do 8. razreda u osnovnim školama podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan. Predmetni nastavnici trebaju davati i upute vezane za korištenje materijala u udžbenicima te samostalnog rada učenika. Korisno je i da učenici imaju jasne domaće zadaće kako bi se mogao pratiti njihov rad.

Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u virtualnom razredu.

objavio: Zlatko Bagarić   datum: 13. 3. 2020.

Popis udžbenika za 2018.-2019.:

Raspored pisanih zadaća

OŠ IGK SB

Škola za život - eksperimentalni program