« Ožujak 2020 »

Praćenje i potpora učenicima - virtualne učionice (razredi)

Pored do sada korištenih načina međusobne internet komunikacije (e-mail, školske web stranice, školske facebook stranice, vibera …) praćenje i potporu učenicima učitelji će vršiti putem aplikacije Microsoft Teams, koja je dio sustava Office 365, pomoću koje možemo:

• surađivati i razgovarati

• zakazivati sastanke i održavati videokonferencije

• dijeliti sadržaje

• dodavati različite aplikacije.

Pozivamo sve učenike 5. - 8. razreda da pristupe virtualnim učionicama aplikacije Microsoft Teams, onako kako su, tijekom nastave informatike, pristupili ostalim aplikacijama sustava Office 365 za škole: pomoću vlastitog AAI identiteta (Carnet - korisnički podaci učenika). Ako još niste sigurni pogledajte u Upute za korištenje Microsoft Teams - učenici.

Na sljedećim poveznicama učenici 5. - 8. razreda mogu pristupiti virtualnim učionicama u Microsoft Teamsu gdje će im biti dostupni sadržaji prema rasporedu sati koji imaju i inače u školi:

5. a razred         5. b razred

6. a razred         6. b razred

7. a razred         7. b razred

8. a razred         8. b razred

Roditelji i učenici razredne nastave, 1. - 4. razreda, trebaju slijediti upute učiteljica koje su dobili putem e-maila ili Vibera. Ako niste primili upute pratite program HRT3.

Učenici trebaju poštivati pravila ponašanja koja će im biti prezentirana u virtualnim učionicama. Sva pravila koja važe u stvarnim učionicama u školi važe i u virtualnim učionicama. Roditelje molimo da se uključe i budu strpljivi s djetetom tijekom pregledavanja sadržaja. Djeca znaju puno više od nas, ali i njima povremeno treba pomoć. Objasnite djetetu da računalo odnosno tablet ili pametni telefon tijekom nastave u virtualnoj učionici neće moći koristiti za zabavu i igranje, već da će se prema njemu morati odnositi kao da je u školi. I na kraju, budite partner i podrška učiteljima u virtualnim učionicama te nastavimo dobru suradnju kao i u stvarnom svijetu za dobrobit vaše i naše djece.

objavio: Zlatko Bagarić   datum: 14. 3. 2020.

Popis udžbenika za 2018.-2019.:

Raspored pisanih zadaća

OŠ IGK SB

Škola za život - eksperimentalni program