« Kolovoz 2018 »

Dan sigurnijeg interneta 2018.

Centar za nestalu i zlostavljanu djecu u sklopu djelovanja Centra za sigurniji Internet (www.csi.hr) i ove godine sudjeluje u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta provođenjem niza aktivnosti.

Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta se organizira u sklopu projekta „Safer Internet Centre Croatia: Making internet a good and safe place” (2015-HR-IA-0013) kojega sufinancira Europska unija iz programa Department C - Connecting Europe Facility (CEF), a obilježava se 6. veljače 2018. godine.

Program ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta obuhvaća:

• Online predavanje za učitelje putem Skype for business alata o sigurnosti na internetu, web kamerama, kako prepoznati nasilje na internetu te odgovoriti na pitanja u vezi samog obilježavanja Dana sigurnijeg interneta,
  • Online predavanje za djecu,
  • Edukacijski paket za obilježavanje Dana sigurnijeg interneta koji će biti podijeljen školama, u kojem se nalaze radionice za djecu, kviz-diplome (posebne diplome izrađene za roditelje i djecu koje će potaknuti razgovor između roditelja i djece o sigurnosti na internetu), teme literarnih i kreativnih radova te predavanje koje će Centar za sigurniji Internet održati povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta,
  • Web kviz putem kojeg djeca mogu na sam Dan sigurnijeg interneta 6. 2. 2018. od 9:00 do 19:00 i osvojiti jedan od tri ponuđena mobitela (kviz će biti postavljen na stranici www.dansigurnijeginterneta.org)
  • Objavljivanje stručnih članaka te materijala za rad koji će biti dostupni na web stranici Centra za sigurniji Internet,
  • Raznim promotivnim aktivnostima i dr.

Ovim putem Vas pozivamo da se uključite u obilježavanje Dana sigurnijeg interneta, kod svoje kuće ili u školi. Mi ćemo u školi Dan sigurnijeg interneta obilježiti na satu informatike.

objavio: TOMISLAV LAČIĆ   datum: 6. 2. 2018.

Okvirni vremenik pisanih provjera znanja:

Matična škola   Područna škola Donja Vrba

Matična škola    Područna škola

Popis udžbenika za 2014.-2018.: