„Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva – školska godina 2018. – 2019.”

Poštovani roditelji,

i ove školske godine grad Slavonski Brod se prijavio za nastavak provedbe projekta Lunch Box.

Pozivamo Vas da, predavanjem DOKAZA - fotokopije dokumenta kojim se dokazuje jedan ili više kriterija iz Tablice 1, uključite Vaše dijete u projekt Lunch Box 3 – osiguranje besplatne užine u školi.

Nakon odobrenja projekta, a na osnovu prikupljenih dokaza -  fotokopije dokumenta (Tablica 1 - DOKAZI), škola će donijeti Odluku o uključenosti 77 učenika (projektom određeni broj učenika na osnovu broja korisnika u 2017./2018. školskoj godini).

Odluka će se temeljiti na ostvarivanju cilja projekta - ublažavanje različitih oblika dječjeg siromaštva i biti namijenjen za djecu koja žive u siromaštvu ili riziku od siromaštva. Najpotrebitija od njih definiraju se prema ispunjavanju dva ili više kriterija iz Tablice 1, a minimalno jedan od kriterija.

Učenici se u primanje užine mogu uključiti odmah, uz privremeno plaćanje roditelja. Nakon odobrenja projekta, roditeljima (učenika koji su Odlukom uključeni u projekt) će privremeno plaćena sredstva biti vraćena od strane grada Slavonskoga Broda.

Tablica 1
PODRUČJE ISKLJUČENOSTI /KRITERIJI DOKAZI*
Isključenost s obzirom na obiteljsku strukturu
Djeca iz višečlane obitelji (obitelj s troje i više djece) Rodni listovi djece, potvrde o školovanju i drugi dokumenti koji dokazuje ovaj kriterij
Djeca bez odgovarajuće roditeljske skrbi djeca koja se nalaze na skrbi izvan vlastite obitelji (npr. u udomiteljskoj obitelji)/djeca s poremećajem u ponašanju Rješenja o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi
Djeca iz jednoroditeljskih obitelji Smrtni list, odluka o roditeljskoj skrbi
Isključenost s obzirom na ekonomski status
Djeca korisnika zajamčene minimalne naknade ili druge naknade sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi (doplatak za pomoć i njegu, osobna invalidnina i sl.) Rješenje Centra za socijalnu skrb o ostvarenom pravu
Djeca iz obitelji koje su korisnici prava na doplatak za djecu Rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu, potvrda o primitku doplatka za djecu
Djeca kojoj su jedan ili oba roditelja nezaposleni Potvrda o vođenju u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili drugi dokument koji dokazuje ovaj kriterij
Isključenost s obzirom na identifikaciju
Djeca romske i/ ili ostalih nacionalnih manjina Rodni list djeteta
Isključenost s obzirom na zdravstveni status i / ili invaliditet
Djeca s teškoćama u razvoju/težim zdravstvenim teškoćama Rješenja o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi ili mišljenje relevantnog tijela, nalaz vještačenja te druga dokumentacija koja dokazuje ovaj kriterij.
Obitelji u kojoj je jedan ili oba roditelja (članovi obitelji) teže bolesna/osobe s invaliditetom Zdravstvena dokumentacija

*Prilikom dokazivanja predloženih kriterija dovoljna je kopija popratnih dokaznih dokumenata. Međutim, ukoliko se prilikom provjere na licu mjesta od strane Posredničkog tijela dovede u pitanje autentičnost predloženih popratnih dokaznih dokumenata, Korisnik će biti zatražen da osigura original.

objavio: Zlatko Bagarić   datum: 15. 9. 2018.