« Svibanj 2019 »

Sudjelovanje naših učenika u manifestaciji „Otvoreni dan matematike“ na PMF-u

Ove nastavne godine na Županijskom natjecanju iz matematike čak pet naših učenika plasiralo se na neko od prva tri mjesta u svojoj kategoriji. Učenica petoga razreda Zara Andrić, svojim rezultatom je postigla treće mjesto. Učenik Hrvoje Štivić postigao je prvo mjesto, a učenik Krešimir Daković treće mjesto u kategoriji sedmih razreda. U kategoriji osmih razreda prvo mjesto postigla je učenica Mila Berišić, a treće mjesto učenik David Rajkovača.

Zarina i Davidova mentorica bila je učiteljica Barbara Jandrečić, a Hrvojeva, Krešimirova i Milina mentorica bila je učiteljica Marijana Lopojda.

Kao nagradu za tako odličan uspjeh na Županijskom natjecanju učenici su zajedno sa svojim mentoricama 4. travnja otputovali u Zagreb kako bi u sklopu manifestacije „Dan i noć na PMF-u“ posjetili „Otvoreni dan matematike“.

Tom prilikom sudjelovali su u mnogobrojnim radionicama i izazovima, pogledali tematske izložbe i iskusili se u upravljanju robotima i dronom. Rješavali su i neke zadatke kako bi odgonetnuli zagonetke u potrazi za blagom. Naravno, i u tome su bili uspješni te za nagradu dobili prigodne majice. Dan je bio potpuno u znaku matematike, a učenici su uživali, zabavljali se i otkrivali primjenu matematike u raznim područjima svakodnevnog života.

Kući su se vratili radosni i prepuni dojmova, s nadom i željom za napredovanjem i daljnjim usavršavanjem svojih matematičkih sposobnosti.

Ostale fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

objavio: TOMISLAV LAČIĆ   datum: 8. 4. 2019.