Pilot-projekt „Vanjsko vrednovanje osnovnih škola i gimnazija”

Pilot-projekt pokreće se u sklopu provedbe Strategije znanosti, obrazovanja i tehnologije te će doprinijeti uspostavi sustava osiguravanja kvalitete odgoja i obrazovanja u Republici Hrvatskoj.

Pilot-projekt „Vanjsko vrednovanje osnovnih škola i gimnazija” provodi se kao prva faza priprema za uvođenje cjelovitoga sustava vanjskoga vrednovanja odgojno-obrazovnih ustanova u Republici Hrvatskoj.

Projekt planira, organizira i provodi Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja u skladu s nacionalnom Strategijom obrazovanja, znanosti i tehnologije.

Osnovna svrha ovoga pilot-projekta je priprema nacionalnoga pristupa uvođenju sustavnoga - valjanoga, objektivnoga i pouzdanoga vrednovanja rada škola.

Pilot-projekt se provodi na uzorku od 20 osnovnih škola i 10 gimnazija, a jedna od odabranih osnovnih škola je Osnovna škola „Ivan Goran Kovačić“.

Podršku školama u pripremama za vanjsko vrednovanje pružaju kritički prijatelji koji rade u parovima. Prvi sastanak školskog tima za kvalitetu s kritičkim prijateljima održan je u petak, 2.2.2018. godine.

objavio: Josip Đurđević   datum: 9. 2. 2018.