Dan škole: Dan otvorenih vrata/Dan poduzetništva

Vrijeme aktivnosti: 21. 3. 2012.

Nositelji aktivnosti: svi zaposlenici, vanjski suradnici, roditelji i učenici.

Kako je ovogodišnji dan škole posvećen poduzetničkome učenju te organiziran i izveden kroz suradnju škole i društvene zajednice, tijekom ožujka je u školi provedeno mnogo različitih aktivnosti.

Sudionici aktivnosti u projektima, (Ovisnost o igricama – upitnik za učenike i analioza upitnika), obrtničkim radionicama (izrada: drvenog nakita – Priča o drvetu; modela/maketa - Mali majstori; uzoraka čipke - Sunčana čipka; uzoraka kukičanja – Kukičanje; šivanih ukrasnih predmeta – Mali krojači; čestitki – Zlatovez) i zabavnim radionicama (planiranje i organizacija zabavnoga dijela programa - Plesna radionica, Zbor, Najava programa i novinarska radionica) stjecali su znanja o različitim zanimanjima, alatima i vještinama i razvijali su komunikacijske i suradničke vještine te vještine vođenja i planiranja.

Aktivnosti i radionice vodili su učitelji iz naše škole, roditelji, učenici i učitelji iz drugih škola.

• Ovisnost o igricama – Blanka Rajšić, Tanja Popović i učenici 7. razreda
  • Priča o drvetu –  Andrej Macko, poduzetnik
  • Mali majstori –  Damir Ereš, vanjski suradnik, Renata Majdandžić
  • Sunčana čipka – Željko Čavčić, vanjski suradnik (i roditelj jedne naše učenice) i Karolina Lukač, vanjska suradnica
  • Kukičanje – Marija Hećimović
  • Mali krojači – Ljubica Bagarić i roditelji učenika 2. razreda
  • Zlatovez – Emilija Dodig
  • Plesna radionica – Snježana Mitrović, Igor Ilić
  • Zbor – Snježana Mitrović
  • Najava programa i novinarska radionica – Igor Ilić, Dorotea Božić Marina Martinović, Iva Knežević, Ina Babić, Ivka Jurković

Po završetku svih planiranih aktivnosti u školskoj dvorani organiziran je prigodni program u obliku sajma. Sajam Poduzetničko učenje organiziran je za roditelje, učenike i učitelje iz naše škole i iz ostalih brodskih osnovnih škola te za zainteresirane građane i gradske predstavnike. Izlagači na sajmu, uz voditelje i predstavnike provedenih aktivnosti koji su predstavili rezultate i proizvode aktivnosti i radionica u kojima su sudjelovali, bili su i predstavnici brodskih srednjih škola koji su predstavili srednjoškolske programe, te predstavnici HZZ-a (Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje) koji su učenicima omogućili rješavanje testa profesionalnih sklonosti i dali dodatne informacije o upisima u srednje škole. Tijekom pripreme i provedbe navedenih aktivnosti škola je surađivala sa širom društvenom zajednicom i promovirala projekt.

Videosnimka provedenih aktivnosti:  http://www.youtube.com/watch?v=g9ppYyPI8GM.

Program (napisan na hrvatskome jeziku), raspored izlagača, fotografije i videosnimka sajma objavljena je na školskoj mrežnoj stranici: http://os-igkovacic-sb.skole.hr/?news_hk=1&news_id=218&mshow=823#mod_news.

objavio: Administrator   datum: 8. 9. 2012.