« Prosinac 2018 »

Školske aktivnosti

U školskoj godini 2014/2015 nastavili smo s provedbom SEECEL-ova projekta Učenje za poduzetništvo. Ove školske godine škola ima dvojaku ulogu:

1. pilot škola za poduzetničko učenje u razrednoj nastavi (ISCED1)
  2. mentor škola za poduzetničko učenje u predmetnoj nastavi (ISCED2).

Za vrijeme provedbe projekta isplanirano je i provedeno mnoštvo aktivnosti, i to u svim razredima, kojima se poticao poduzetnički duh i poduzetan način razmišljanja. Tijekom pripreme i izvođenja aktivnosti ostvareni su mnogi ishodi poduzetničkoga učenja i u razrednoj i u predmetnoj nastavi.

Više

Sajam rabljenih udžbenika – kupovina i prodaja rabljenih udžbenika

Vrijeme aktivnosti: 29. lipnja 2012.

Nositelji aktivnosti: učenici, roditelji, razrednici.

Ishodi učenja:

ZNANJE: prepoznati i definirati proizvode i usluge koji su u ponudi i potražnji na sajmu; izračunati produktivnost i utvrditi komparativne prednosti; razviti poduzetničku ideju.

VJEŠTINE: pokazati sposobnost individualnog rada i rada u timovima; pokazati sposobnost priopćavanja ideja drugima na učinkovit način; pokazati sposobnost kreativnog i inovativnog razmišljanja; pokazati vještine planiranja, delegiranja i vođenja tijekom grupnog rada; pokazati sposobnost prepoznavanja i navođenja rizika; odrediti ekološke posljedice njihovih akcija; ilustrirati sposobnost za rješavanje problema i donošenja odluka zajedno s drugima; pokazati sposobnost ocjenjivanja rezultata i procesa grupnog rada; predstaviti poduzetničku ideju.

STAVOVI: preuzeti odgovornost za završetak zadataka, ispunjenje obveza i rokova; preuzeti inicijativu za umrežavanje s pojedincima i grupama; pokazati sposobnost za samostalni rad; pokazati sposobnost poštivanja drugih; pokazati odgovornost za javna dobra.

Videosnimka: http://os-igkovacic-sb.skole.hr/.

objavio: Administrator   datum: 8. 9. 2012.