« Prosinac 2018 »

Školske aktivnosti

U školskoj godini 2014/2015 nastavili smo s provedbom SEECEL-ova projekta Učenje za poduzetništvo. Ove školske godine škola ima dvojaku ulogu:

1. pilot škola za poduzetničko učenje u razrednoj nastavi (ISCED1)
  2. mentor škola za poduzetničko učenje u predmetnoj nastavi (ISCED2).

Za vrijeme provedbe projekta isplanirano je i provedeno mnoštvo aktivnosti, i to u svim razredima, kojima se poticao poduzetnički duh i poduzetan način razmišljanja. Tijekom pripreme i izvođenja aktivnosti ostvareni su mnogi ishodi poduzetničkoga učenja i u razrednoj i u predmetnoj nastavi.

Više

Posjet ministrice

Vrijeme aktivnosti: 2. travnja 2012.

Nositelji aktivnosti: svi zaposlenici.

U ponedjeljak, 2. travnja 2012. godine, našu je školu posjetila Mirela Holy, ministrica zaštite okoliša i prirode.

Nakon govora u kojemu je učitelje i učenike naše škole te učitelje i učenike OŠ “Hugo Badalić” izvijestila o sastanku održanome toga dana u Slavonskome Brodu, ministrica je našim učenicima odgovorila na nekoliko pitanja.

S obzirom da je posjet ministrice dogovorio učenik 8. razreda koji je, nakon što je napisao domaću zadaću – Otvoreno pismo (hrvatski jezik – nastavna jedinica Otvoreno pismo obrađena je 24. veljače i opisana je u ovome izvješću), preuzeo inicijativu i pismo poslao ministrici, njezin posjet možemo smatrati izravnim rezultatom projektnih aktivnosti provedenih u školi i pokazateljem proaktivnosti pojedinih učenika uključenih u fazu pilotiranja.

Članak o posjeti ministrice, intervju s ministricom (napisan na hrvatskome jeziku) i videosnimka posjeta objavljeni su na školskoj mrežnoj stranici: http://os-igkovacic-sb.skole.hr/?news_hk=1&news_id=220&mshow=823#mod_news.

objavio: Administrator   datum: 8. 9. 2012.