Naši učenici na EKO FEST(IVAL)-u PETNJA 2024.

by | 8. lipnja 2024

Učenici naše škole, okupljeni u izvannastavnim aktivnostima i školskim projektima pod nazivima ROBOTIKA/ELEKTRONIKA, VIRTUREALNI SVIJET, IGKTV školska filmska družina te ZVUKOVI SUVREMENOG UČENJA, ponosno su predstavili svoje radove i postignuća 7. i 8. lipnja 2024. godine na EKO FEST(IVAL)-u PETNJA. Ovaj događaj, održan uz organizaciju Udruge INNCRO-IT, pružio je našim učenicima jedinstvenu priliku za predstavljanje svojih aktivnosti široj javnosti, ali i za stjecanje novih iskustava i znanja.

Naši učenici su s velikim entuzijazmom i predanošću predstavili projekte na kojima marljivo rade tijekom školske godine. U okviru aktivnosti ROBOTIKA/ELEKTRONIKA, posjetitelji su imali priliku vidjeti inovativne elektroničke naprave koje su naši učenici sami osmislili i izradili. VIRTUREALNI SVIJET ih je odveo na putovanje kroz raznolike virtualne projekte, demonstrirajući kreativne načine korištenja tehnologije u obrazovanju. Posebno smo se istaknuli s 3D printom naše škole, koji smo izmodelirali i isprintali povodom stotog rođendana škole. IGKTV školska filmska družina prikazala je svoje najnovije filmove i video radove, dok su ZVUKOVI SUVREMENOG UČENJA kroz audio prezentacije pokazali kako suvremena tehnologija može obogatiti proces učenja.

Osim predstavljanja svojih radova, učenici su iskoristili priliku za obilazak štandova drugih izlagača, udruga i škola, gdje su razmjenjivali ideje i iskustva, te stjecali nova znanja i inspiraciju za buduće projekte. Događaj je također pružio vrijeme za opuštanje i uživanje u prirodnim ljepotama jezera Petnja. Druženje u prirodi, zabava i zajedničke aktivnosti dodatno su ojačali timski duh i prijateljstva među učenicima.

Ponosni smo na naše učenike koji su na ovom događaju na najbolji način predstavili našu školu, pokazavši kreativnost, inovativnost i entuzijazam.

EKO FEST(IVAL) PETNJA 2024. bio je nezaboravno iskustvo za sve sudionike, te vjerujemo da će ovo biti samo jedan u nizu uspješnih nastupa naših učenika na sličnim događanjima u budućnosti.

Osnovna škola “Ivan Goran Kovačić” nastavit će poticati i podržavati izvannastavne aktivnosti koje razvijaju vještine, znanja i kreativnost naših učenika, pripremajući ih za izazove budućnosti.

Bravo učenici!

Fotografije događaja pogledajte u nastavku članka.

ADRESA

Huge Badalića 8