Eko akcije

STARI PAPIR

GLOBE skupina uključila se u akciju prikupljanja starog papira, organizirane na nivou naše škole. Akcija je održana 5. studenog 2012., a naši članovi su se iskazali u organizaciji i provedbi.

Vođeni uspjehom ove akcije, u svibnju planiramo prikupljanje starih baterija.

UREĐENJE ŠKOLSKOG DVORIŠTA

Sadili smo cvijeće kako bismo podizali ekološku svijest učenika i pridonijeli ljepšem izgledu školskog dvorišta.

DAN ŠUMA

2011. godina proglašena je međunarodnom godinom šuma. U suradnji s aktivistima zaštite prirode na glavnom gradskom trgu sudjelovali smo u osvješćivanju građana o važnosti očuvanja šume pišući promotivne poruke, a u našu školu donijeli smo mladice hrasta lužnjaka.

Ostvarili smo suradnju sa Zavodom za zaštitu okoliša.

POSJET ZAVODU ZA JAVNO ZDRAVSTVO

23. siječnja 2012. posjetili smo Zavod za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije. Cilj našeg posjeta bio je upoznati zagađivače zraka te usporediti povezanost količine ozona i temperature zraka. Posjet smo iskoristili i za upoznavanje načina određivanja zdravstvene ispravnosti bunarske vode u našoj županiji.

POSJET ŽUPANIJSKOM CENTRU 112

Cilj posjete bio nam je upoznati kretanje vrijednosti ozona, benzena, pojave oksida, dušika, sumpora. Uvidom u računalne podatke zaključili smo da su vrijednosti navedenih spojeva u granicama dopuštenih referentnih vrijednosti. Detaljnije podatke pokazat ćemo u projektu.